Marta Syskowska

Marta Syskowska – tancerka, pedagog, absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. R. Turczynowicza w Warszawie.
Swoją taneczną przygodę zaczęła w wieku 5 lat w Studiu Taneczno-Baletowym Piruecik.

W czasie nauki w szkole baletowej brała udział w licznych spektaklach na scenie Teatru Wielkiego, oraz w warsztatach tanecznych m. innymi w Petersburgu, organizowanych w ramach Dance Open Ballet Festival, w Tel Awiwie, prowadzonych przez Dalit Haramaty Bendavid według techniki Merce`a Cunninghama, w warsztatach tańca współczesnego w Bytomiu.

Ukończyła kurs techniki tańca współczesnego według Jose Limona Cunninghama. Obecnie od 2011 roku z dużym powodzeniem prowadzi zajęcia baletowe dla dzieci, ciesząc się uznaniem zarówno dzieci jak i rodziców.

Swoją pasję taneczną potrafi zaszczepić nawet najmłodszym dzieciom. Sama tańczy w spektaklach baletowych w teatrze Palladium takich jak: Księżniczka Szeherezada i Piraci, Dziadek do Orzechów czy Bajki Baletowe.

Prywatnie oprócz pasji tanecznej rozwija również swoje zainteresowanie literaturą i językiem czego efektem są ukończone dzienne studia licencjackie pierwszego stopnia na kierunku filologia polska na Uniwersytecie Warszawskim i kontynuowane studia dzienne magisterskie drugiego stopnia na tym samym kierunku i uczelni.