O Nas – szkoła baletowa

Szkoła baletowa Warszawa – lekcje i kursy tańca

Szkoła baletowa w Warszawie Piruecik oferuje różnorodne zajęcia, przeznaczone dla wszystkich osób, bez względu na wiek i płeć. Lekcje prowadzone są przez doświadczonych tancerzy-pedagogów, w idealnie przystosowanych salach. Jako profesjonalna ogólnokształcąca szkoła baletowa umożliwiamy pracę nad koordynacją ruchową, kształtowaniem prawidłowej sylwetki, a także wyrażaniem emocji.

Szkoła baletowa Piruecik prowadzi lekcje nie tylko z baletu, ale też tańca współczesnego i klasycznego. Oprócz zajęć grupowych oferujemy również zajęcia indywidualne. Działamy siedem dni w tygodniu, w różnych godzinach.

Nauka tańca w ogólnokształcącej szkole baletowej

Nauka w szkole baletowej Piruecik sprawia, że ogólnokształcąca szkoła baletowa staje otworem dla młodych tancerzy. Gwarantujemy gruntowne przygotowanie do egzaminów oraz przyszłych zajęć. Nie tylko pomagamy zdobyć podstawowe umiejętności, ale też zapewniamy lepszy start. Dzięki naszej zaledwie kilkuletniej działalności ogólnokształcąca szkoła baletowa zyskała już kilkunastu absolwentów z dyplomami zawodowego tancerza.

Zapisz się na rok szkolny 2023 do szkoły baletowej w Warszawie!

Szkoła Tańca i Baletu ,,Piruecik” (dawniej Studio Taneczno-Baletowe ,,Piruecik”), powstała w 1998 roku z inicjatywy doświadczonego, wieloletniego pedagoga Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Warszawie mgr Lidii Anczykowskiej.

Do roku 2011 zajęcia prowadzone były w salach Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Warszawie przy ul. Moliera 4/6. Z uwagi na ograniczony dostęp do sal , a jednocześnie ogromne zainteresowanie naszą działalnością zarówno dzieci jak i rodziców, przenieśliśmy szkołę do nowej siedziby przy ul. Tamka 40, gdzie dysponujemy dwoma profesjonalnymi salami 130 i 60 m2, oraz nowoczesnym zapleczem socjalnym.

Jesteśmy do dyspozycji 7 dni w tygodniu!
Zajęcia naszej szkoły prowadzone są na profesjonalnym wysokim poziomie, zawsze z indywidualnym podejściem do ćwiczących.

W procesie nauczania tańca i baletu, poza rozbudzaniem zamiłowań tanecznych, wyrabianiem koordynacji ruchowej i kształtowaniem prawidłowej sylwetki, kształtowana jest wrażliwość oraz zdolność przeżywania i odkrywania własnych możliwości psychofizycznych, kreatywność, umiejętność współżycia w grupie i wzajemna akceptacja.

Współpracują z nami najlepsi, wysoko-kwalifikowani pedagodzy z tytułami mgr sztuki w zakresie pedagogiki tańca, nauczyciele szkoły baletowej, oraz wybitni tancerze Polskiego Baletu Narodowego.

Wychowankowie naszej szkoły z powodzeniem zdają egzaminy do Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej.
Podczas kilkunastoletniej działalności mamy w swoim dorobku kilkunastu absolwentów OSB, z dyplomami zawodowego tancerza. Nasza obecna oferta adresowana jest do wszystkich chętnych bez względu na wiek i płeć, którzy pragną aktywnego relaksu przy muzyce…