Anita Boniszewska

Anita Boniszewska

Tancerka poruszająca się w stylu łączącym techniki tańca klasycznego, jazzu oraz tańca współczesnego. Profesjonalnie kształciła się w Szkole Baletowej im. R. Turczynowicza w Warszawie. W tamtym czasie zdobywała doświadczenie na scenach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej tańcząc wariacje solowe i etiudy grupowe w repertuarze koncertów szkolnych oraz odbywając praktyki sceniczne w spektaklach PBN. Otrzymała wyróżnienie na VI Ogólnopolskich Spotkaniach Młodych Tancerzy w Bytomiu. Dodatkowo była zawodniczką nagradzanej grupy reprezentacyjnej Studia Tańca i Akrobatyki Stop & Go.

Umiejętności swoje doskonaliła w Polsce i za granicą u wielu pedagogów, do których należą m.in.: Salim Gauwloos, Raza Hammadi, Risa Steinberg, Alleyne Dance, Dagmara Dryl-Anczykowska, Bartosz Anczykowski, Anders Hellström, Libby Farr, Andrew Champlin, Anna Maria Karabela, Michał Góral.
Odbyła kurs tańca współczesnego „Israeli Intensive” z Adi Weinberg-Prejna i Ruth Valensi(masterclass z reperuaru Vertigo Dance Company) oraz warsztat z artystami Tanztheater Wuppertal Pina Bausch Nazareth Panadero i Juliuszem Subiczem.

Wystąpiła m.in w etiudzie Divenire/Black Angels Pauliny Święcańskiej, Split & Join Show z Glistyna Art. Group, spektaklach Teatru Tańca Passio Bartosza Anczykowskiego: Droga, We people, O’Carmen oraz etiudach Jacka Foltyna: Ani żadnej rzeczy, Stabat Mater i Qui est. Zaprezentowała także własną kompozycję Gamy Molowe w finale Warszawskiego Konkursu Choreograficznego (Centrum Teatru i Tańca w Warszawie). Swój warsztat taneczny rozwija i przekazuje pracując z dziećmi, młodzieżą i z dorosłymi.