O nas

Szkoła Tańca i Baletu ,,Piruecik” (dawniej Studio Taneczno-Baletowe ,,Piruecik”), powstała w 1998 roku z inicjatywy doświadczonego, wieloletniego pedagoga Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Warszawie mgr Lidii Anczykowskiej.

Do roku 2011 zajęcia prowadzone były w salach Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Warszawie przy ul. Moliera 4/6. Z uwagi na ograniczony dostęp do sal , a jednocześnie ogromne zainteresowanie naszą działalnością zarówno dzieci jak i rodziców, przenieśliśmy szkołę do nowej siedziby przy ul. Tamka 40, gdzie dysponujemy dwoma profesjonalnymi salami 130 i 60 m2, oraz nowoczesnym zapleczem socjalnym.

Jesteśmy do dyspozycji 7 dni w tygodniu!

Zajęcia naszej szkoły prowadzone są na profesjonalnym wysokim poziomie, zawsze z indywidualnym podejściem do ćwiczących.

W procesie nauczania tańca i baletu, poza rozbudzaniem zamiłowań tanecznych, wyrabianiem koordynacji ruchowej i kształtowaniem prawidłowej sylwetki, kształtowana jest wrażliwość oraz zdolność przeżywania i odkrywania własnych możliwości psychofizycznych, kreatywność, umiejętność współżycia w grupie i wzajemna akceptacja.

Współpracują z nami najlepsi, wysokokwalifikowani pedagodzy z tytułami mgr sztuki w zakresie pedagogiki tańca, nauczyciele szkoły baletowej, oraz wybitni tancerze Polskiego Baletu Narodowego.

Wychowankowie naszej szkoły z powodzeniem zdają egzaminy do Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej .

Podczas kilkunastoletniej działalności mamy w swoim dorobku kilkunastu absolwentów OSB, z dyplomami zawodowego tancerza. Nasza obecna oferta adresowana jest do wszystkich chętnych bez względu na wiek i płeć, którzy pragną aktywnego relaksu przy muzyce…